Apple-event 28 oktober: MacBook Pro met touchscreen komt
Apple nodigt media uit voor woensdag 28 oktober in Los Angeles, meldt Mark Gurman. Verwacht: de eerste MacBook Pro met OLED-touchscreen, een iPad mini met OLED-scherm en een iMac en instap-MacBook Pro met M6. Geen livestream, wel hands-on voor de pers.
Als eerste weten wat Apple op 28 oktober aankondigt?
Laat je e-mailadres achter en je krijgt direct een mail zodra Apple de MacBook Pro met touchscreen, de nieuwe iPad mini en de iMac met M6 aankondigt, met de Nederlandse prijzen en de beste deals erbij.
Apple is begonnen met het uitnodigen van journalisten voor een productpresentatie op woensdag 28 oktober in Los Angeles. Dat meldt Mark Gurman van Bloomberg op X, overgenomen door MacRumors. Het belangrijkste product dat daar wordt verwacht: de eerste MacBook Pro met een aanraakscherm.
Geen gewoon Apple-event
Reken niet op een keynote die je thuis kunt meekijken. Gurman beschrijft 28 oktober als een "all-day product launch experience", dus een dag waarop geselecteerde media de nieuwe producten in handen krijgen. Een livestream is tot nu toe niet aangekondigd. De kans is groot dat Apple de toestellen zelf via persberichten en de eigen website presenteert, net als afgelopen dinsdag bij de Apple TV 4K, HomePod mini 2 en HomeView, en dat de hands-on sessies daarna volgen. Gurman zegt niet of de aankondiging zelf op 28 oktober valt of al eerder. Eerder sprak hij over dinsdag 27 oktober met een tweedaags programma; die datum lijkt nu te schuiven naar de dag erna. Apple heeft zelf nog niets bevestigd, dus dit blijft voorlopig een gerucht uit betrouwbare hoek.
MacBook Pro: OLED en aanraken
De nieuwe 14- en 16-inch MacBook Pro zouden de eerste echte ontwerpupdate sinds 2021 krijgen: lichter en voor het eerst met een OLED-paneel. Recente berichten temperen de verwachting dat hij ook veel dunner wordt, maar "aanzienlijk lichter" blijft staan. Ook nieuw voor de Mac is de aanraakbediening. In plaats van de notch zou er een Dynamic Island komen, zoals op de iPhone. Onder de kap worden de M5 Pro en M5 Max verwacht. Volgens Gurman blijft de naam MacBook Pro, dus het eerder genoemde "MacBook Ultra" lijkt van de baan. Over een prijs is niets officieel bekend; wel wordt verwacht dat dit model duurder uitvalt dan de huidige MacBook Pro, omdat een OLED-paneel met aanraaklaag duurder is om te maken.
Ook iPad mini, iMac en een goedkopere MacBook Pro
Daarnaast wordt een iPad mini met OLED-scherm verwacht, de eerste in die serie. De FaceTime-camera zou verhuizen naar de lange zijde, handiger voor videobellen in liggende stand, en het luidsprekersysteem is naar verluidt vernieuwd. Verder staan een 14-inch MacBook Pro met M6 in het huidige ontwerp en een iMac met M6 op de verwachtingslijst; bij die twee verandert volgens 9to5Mac alleen de chip.
Wat Apple rond 28 oktober naar verwachting aankondigt, volgens Bloomberg (Mark Gurman) via MacRumors en 9to5Mac, 15 oktober 2026. Niets hiervan is door Apple bevestigd.
Product
Wat is nieuw
Zekerheid
MacBook Pro 14 en 16 inch
OLED-touchscreen, Dynamic Island, aanzienlijk lichter, M5 Pro / M5 Max, naam blijft MacBook Pro
gerucht, waarschijnlijk
MacBook Pro 14 inch (instap)
M6-chip, ontwerp ongewijzigd
gerucht, waarschijnlijk
iMac
M6-chip, ontwerp ongewijzigd
gerucht, waarschijnlijk
iPad mini
OLED-scherm, camera aan de lange zijde, nieuwe speakers
gerucht, waarschijnlijk
Datum
Woensdag 28 oktober, Los Angeles, hands-on voor media; aankondiging mogelijk eerder
uitnodigingen verstuurd volgens Gurman
Nieuwsbrief
De beste deals in je mail
Eén mail per maand met de scherpste abonnementen en toestellen. Verder niets.
Wat betekent dit voor Nederland?
Officiële Nederlandse prijzen en releasedata zijn er nog niet. Apple brengt Macs en iPads doorgaans gelijktijdig in Nederland uit, dus reken erop dat de toestellen kort na de aankondiging te bestellen zijn via de Apple Store in Nederland en bij resellers zoals Amac en Coolblue. Omdat 28 oktober geen publieke keynote lijkt te worden, komt de informatie voor Nederlandse kopers waarschijnlijk via apple.com/nl en de Apple Newsroom. Houd er rekening mee dat Apple deze maand al liet zien functies in de EU achter te houden: de HomeView komt hier niet omdat Siri AI in de EU ontbreekt. Voor Macs en iPads is zo'n beperking niet gemeld.
Let op: alles in dit artikel over de producten zelf komt uit geruchten en rapportages, niet uit een officiële aankondiging van Apple. Twijfel je tussen een iPad mini en een iPhone met groot scherm, vergelijk dan alle iPhones met abonnement op de homepage van GSMweb.nl.
Als eerste weten wat Apple op 28 oktober aankondigt?
Laat je e-mailadres achter en je krijgt direct een mail zodra Apple de MacBook Pro met touchscreen, de nieuwe iPad mini en de iMac met M6 aankondigt, met de Nederlandse prijzen en de beste deals erbij.